PTE sınavı nasıl oluyor?

PTE sınavı nasıl oluyor?

PTE (Pearson Test of English) sınavı, İngilizce dil becerilerini ölçen bir sınavdır. Sınav, dinleme, okuma, yazma ve konuşma olmak üzere dört ana bölümden oluşur. Sınavın toplam süresi 3 saat olup, bilgisayar üzerinden gerçekleştirilir.

1. Konuşma Bölümü: Bu bölümde adayın İngilizce konuşma becerisi test edilir. Kişisel tanıtım, metin okuma, resim açıklama gibi farklı görevler verilir.

2. Yazma Bölümü: Bu bölümde adayın İngilizce yazma becerisi ölçülür. Bir metni özetleme veya bir konu hakkında makale yazma gibi görevler yer alır.

3. Okuma Bölümü: Bu bölümde adayın İngilizce okuma ve anlama becerisi test edilir. Çeşitli metinler verilir ve adaydan bu metinlerle ilgili soruları yanıtlaması beklenir.

4. Dinleme Bölümü: Bu bölümde adayın İngilizce dinleme ve anlama becerisi ölçülür. Çeşitli ses kayıtları verilir ve adaydan bu kayıtlarla ilgili soruları yanıtlaması beklenir. Sınavın sonuçları genellikle 5 iş günü içinde açıklanır. PTE sınavı, özellikle İngiltere, Avustralya, ABD, Kanada ve Yeni Zelanda'daki birçok üniversite tarafından kabul edilen bir dil yeterlilik sınavıdır.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!