PTE Academic ile PTE General arasında ne fark var?

PTE Academic ile PTE General arasında ne fark var?

PTE Academic ve PTE General, Pearson tarafından sunulan iki farklı İngilizce dil yeterlilik testidir. Her ikisi de İngilizce dil becerilerini ölçer, ancak farklı amaçlar için kullanılırlar.

1. PTE Academic: Bu test, yurtdışında öğrenim görmek isteyen öğrenciler veya göçmenlik başvuruları için İngilizce dil yeterliliğini kanıtlamak isteyen kişiler için tasarlanmıştır. PTE Academic, konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini ölçer. Test, gerçek yaşam durumlarını simüle eden ve İngilizce dil becerilerini kapsamlı bir şekilde değerlendiren çeşitli görev türlerini içerir.

2. PTE General: Bu test, genel İngilizce dil becerilerini ölçer ve genellikle dil öğrenme sürecindeki ilerlemeyi değerlendirmek için kullanılır. PTE General, konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini ölçer, ancak daha genel ve günlük yaşamda kullanılan dil üzerinde durulur. Test, çeşitli seviyelerde mevcuttur, bu da öğrencilerin kendi dil beceri seviyelerine uygun bir test seçmelerini sağlar. Özetle, PTE Academic daha çok akademik ve profesyonel amaçlar için kullanılırken, PTE General genel dil becerilerini ve dil öğrenme ilerlemesini ölçmek için kullanılır.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!