PTE Academic sınav sonucumun geçerliliği bittiğinde tekrar sınavı almam gerekir mi?

PTE Academic sınav sonucumun geçerliliği bittiğinde tekrar sınavı almam gerekir mi?

Evet, PTE Academic sınav sonucunuzun geçerlilik süresi genellikle 2 yıldır. Eğer sınav sonuçlarınızın geçerlilik süresi dolduysa ve başka bir kurum, üniversite ya da göçmenlik bürosu gibi bir yerde tekrar İngilizce yeterlilik belgesi sunmanız gerekiyorsa, sınavı tekrar almanız gerekecektir.

Fakat şunu da belirtmek gerekir ki bazı kurumlar ve üniversiteler, sınav sonuçlarının geçerlilik süresi konusunda kendi iç politikalarına sahip olabilir. Yani bazı yerler 2 yıldan daha uzun bir süreyle sınav sonuçlarını kabul edebilirken, bazıları daha kısa bir süre kabul edebilir. Bu nedenle, sınav sonuçlarınızı sunmayı planladığınız kurumun veya üniversitenin geçerlilik süresiyle ilgili politikasını öğrenmek için doğrudan onlarla iletişime geçmek önemlidir.

Eğer sonuçlarınızın geçerlilik süresi dolmuşsa ve dil becerilerinizde önemli bir değişiklik olmadığını düşünüyorsanız, yine de sınava tekrar hazırlanmanızda fayda vardır. Sınav formatını, soru türlerini ve zaman yönetimini hatırlamak ve pratik yapmak, sınav performansınızı artırabilir.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!