PTE sınavı nerede ve nasıl gerçekleştirilir?

PTE sınavı nerede ve nasıl gerçekleştirilir?

PTE (Pearson Test of English) sınavı, Pearson VUE tarafından dünya çapında birçok ülkede ve şehirde gerçekleştirilen bir İngilizce dil yeterlilik testidir. Sınav genellikle bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Sınavı almak için ilk olarak Pearson VUE'nin resmi web sitesine giderek bir hesap oluşturmanız ve ardından PTE sınavına kaydolmanız gerekmektedir. Kayıt işlemi sırasında, sınavı almak istediğiniz tarih ve konumu seçebilirsiniz. Sınav günü, belirlenen sınav merkezine kimlik belgenizle birlikte gitmeniz gerekmektedir. Sınav, dinleme, okuma ve yazma olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır ve toplamda yaklaşık üç saat sürmektedir. Sınav sonuçları genellikle sınavdan sonraki 5 iş günü içinde çevrimiçi olarak yayınlanır ve sonuçlar Pearson VUE hesabınızda görüntülenebilir. PTE sınavı, özellikle öğrenci vizesi veya göçmenlik başvurusu için İngilizce dil yeterlilik kanıtı olarak kabul edilen bir sınavdır.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!