PTE Sınavı sırasında not alabilir miyim?

PTE Sınavı sırasında not alabilir miyim?

Evet, PTE Academic sınavı sırasında not alabilirsiniz. Sınav merkezi size bir kalem ve not kağıdı (genellikle silinebilir bir tahta ve marker) sağlar. Özellikle Dinleme (Listening) ve Okuma (Reading) bölümlerinde, bilgileri hatırlamanızı veya soruları daha etkili bir şekilde yanıtlamanızı kolaylaştırmak için not almak yararlı olabilir.

Not alırken şunları göz önünde bulundurabilirsiniz:

  1. Dinleme Bölümünde: Özellikle çoklu bilgi içeren bölümlerde (örn. özetleme veya çoktan seçmeli sorular) anahtar kelimeleri, tarihleri veya spesifik bilgileri not alarak hatırlamanızı kolaylaştırabilirsiniz.
  2. Okuma Bölümünde: Metni hızla tarama (skimming) ve ana fikirleri veya detayları belirleme (scanning) yöntemlerini kullanarak, soruları yanıtlamak için gereken bilgileri not alabilirsiniz.
  3. Zaman Yönetimi: Not almanın sizi yavaşlatmadığından emin olun. Not alırken çok fazla zaman harcamak, tüm soruları zamanında tamamlama şansınızı azaltabilir.

Sınav bittiğinde, not aldığınız tahtayı ve kalemi sınav gözetmenine geri vermeniz gerekecektir. Bu materyalleri sınav salonundan çıkarmanıza izin verilmez. Not almanın sınav stratejinizin bir parçası olmasını sağlamak için, deneme sınavları yaparken bu pratiği de dahil ederek kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!