PTE Sınavı sırasında sözlük kullanabilir miyim?

PTE Sınavı sırasında sözlük kullanabilir miyim?

Hayır, PTE (Pearson Test of English) sınavı sırasında sözlük veya herhangi bir yardımcı materyal kullanamazsınız. PTE Academic sınavı, İngilizce dil yeterliliğinizi ölçen bir testtir ve bu nedenle sınava girerken herhangi bir dış yardım aracına izin verilmez.

Sınav öncesi, sınav merkezindeki görevliler sizi ve eşyalarınızı kontrol edeceklerdir. Yanınızda sadece kimlik belgeniz, şeffaf bir su şişesi ve belki kulak tıkacı gibi izin verilen birkaç öğeyi sınav salonuna alabilirsiniz. Ancak bu izin verilen öğeler bile merkezden merkeze değişiklik gösterebilir, bu nedenle sınav öncesinde sınav merkeziyle iletişime geçerek bu konuda bilgi almanız faydalı olacaktır. 

Eğer sınav sırasında belirli bir kelimenin anlamını bilmiyorsanız, bu konuda endişelenmeyin. Sınavdaki soruların genellikle birçok yol ile cevaplanabileceğini aklınızda bulundurun. Önemli olan, genel olarak dil bilgisi, kelime bilgisi, dinleme ve konuşma becerilerinizi göstermenizdir.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!