PTE Akademik sınavı, İngilizce dil becerilerinizi değerlendiren bir sınavdır. Bu sınav sırasında karşılaşabileceğiniz potansiyel zorluklar veya sorunlar şunlar olabilir:

  1. Teknik Sorunlar: Bilgisayar tabanlı bir sınav olduğu için teknik sorunlar yaşanabilir. Örneğin, kulaklık ya da mikrofon arızası, bilgisayar donması veya yazılım sorunları gibi.

  2. Zaman Yönetimi: PTE'de, her bölüm için belirli bir zaman sınırlaması vardır. Eğer zamanı iyi yönetemezseniz, bazı soruları cevapsız bırakabilirsiniz.

  3. Konuşma Bölümünde Stres: Canlı bir kişiyle konuşmıyor olmanız, bazı adaylar için stresli olabilir. Mikrofona doğru net ve anlaşılır bir şekilde konuşmak gerekmektedir.

  4. Gürültü: Diğer adayların da aynı zamanda konuşma bölümünü gerçekleştirdiği durumlarda arkaplanda gelen sesler konsantrasyonunuzu bozabilir.

  5. Dikkat Dağılması: Uzun dinleme parçaları sırasında dikkatinizin dağılması, ana fikri veya detayları kaçırmanıza neden olabilir.

  6. Kelime Bilgisi ve Dilbilgisi: Bazı sorularda kelime bilgisi ve dilbilgisi konularında zorlanabilirsiniz.

  7. Yazma Bölümünde Organizasyon: Yazma bölümünde düşüncelerinizi organize edip, belirtilen zaman içerisinde net ve kohezif bir şekilde yazı yazmak bazen zor olabilir.

Bu tür zorluklara hazırlıklı olmak için PTE Akademik sınavına özgün pratik materyalleri ve deneme sınavlarını kullanarak pratik yapabilirsiniz. Ayrıca, sınav stratejileri hakkında bilgi edinerek ve zaman yönetimi konusunda kendinizi eğiterek bu zorlukların üstesinden gelebilirsiniz.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

GARANTİLİ EĞİTİM MODELİ

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!