PTE sınavında hangi tür yazılar yazmam bekleniyor?

PTE sınavında hangi tür yazılar yazmam bekleniyor?

PTE (Pearson Test of English) sınavında genellikle iki tür yazı yazmanız beklenir:

1. Summarize Written Text: Verilen bir metni özetlemeniz istenir. Metnin ana fikrini ve önemli noktalarını tek bir cümlede (5-75 kelime) özetlemelisiniz.

2. Essay Writing: Belirli bir konuda bir deneme yazmanız beklenir. Bu genellikle bir argümanı tartışmak veya bir konuda görüş belirtmek için istenir. Bu denemeler genellikle 200-300 kelime arasında olmalıdır. Her iki yazı türünde de dil bilgisi, kelime dağarcığı, yazım ve noktalama işaretlerine dikkat etmeniz önemlidir. Ayrıca, düşüncelerinizi net ve etkili bir şekilde ifade etmeniz beklenir.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!