PTE (Pearson Test of English) sınavı, İngilizce dil becerilerini ölçmek için tasarlanmış bir sınavdır ve genellikle üniversite başvuruları veya göçmenlik başvuruları için kullanılır. PTE Academic sınavı, üç ana bölümden oluşur: Konuşma ve Yazma, Okuma ve Dinleme.

1. Konuşma ve Yazma: Bu bölümde, adaylardan kendi sözcükleriyle bir metni yeniden yazmaları, bir metni okumaları, bir grafikten bilgi vermeliler ve bir konuda konuşmaları beklenir. Ayrıca, bir metni tamamlamaları ve bir dizi cümleyi düzgün bir sıraya koymaları istenir.

2. Okuma: Bu bölümde, adaylar bir dizi metni okur ve anlar. Bu metinler, doldurulması gereken boşlukları içerir ve adayların metni tamamlamaları gerekir. Ayrıca, bir dizi cümleyi doğru sıraya koymaları ve bir metni özetlemeleri istenir.

3. Dinleme: Bu bölümde, adaylar bir dizi sesli metni dinler ve anlar. Bu metinler, doldurulması gereken boşlukları içerir ve adayların metni tamamlamaları gerekir. Ayrıca, bir dizi cümleyi doğru sıraya koymaları ve bir metni özetlemeleri istenir. Sınavın toplam süresi yaklaşık 3 saat olup, sınav merkezinde bilgisayar üzerinden gerçekleştirilir.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

GARANTİLİ EĞİTİM MODELİ

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!