PTE sınavında notlar neye göre verilir?

PTE sınavında notlar neye göre verilir?

PTE (Pearson Test of English) sınavında notlar, dört bölümde (dinleme, okuma, konuşma ve yazma) öğrencinin İngilizce dil becerilerini ölçmek için verilir. Her bölüm, öğrencinin belirli bir dil becerisini ne kadar iyi kullandığını belirlemek için ayrı ayrı puanlanır. Konuşma ve yazma bölümleri, dilbilgisi, kelime dağarcığı, dilbilgisi ve yazım kurallarına uygunluk, cümle yapısı ve genel akıcılık gibi faktörlere dayanarak değerlendirilir. Dinleme ve okuma bölümleri, metni anlama, ana fikri belirleme, detayları yakalama ve metnin genel yapısını anlama gibi becerilere dayanarak değerlendirilir. Her bölüm 10 ila 90 arasında bir puanla değerlendirilir ve öğrencinin genel PTE puanı, bu dört bölümün puanlarının ortalamasıdır.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!