Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama (Proficiency) Sınavı - 2021
  • PTE Academic
  • 30.07.2020

Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama (Proficiency) Sınavı - 2021

Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama (Proficiency) Sınavı

Ankara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu tarafından İngilizce yeterliğini belirlemek için Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) uygun eğitimler ve değerlendirme sınavı uygulamaktadır. Bu yapılan sınavda dört temel dil becerinin (okuma, yazma, konuşma, dinleme) ölçülmesi hedeflenmektedir. Ankara Üniversitesi yaptığı hazırlık atlama sınavında %100 İngilizce Hazırlık Programından muaf olmak için gereken taban puan 70'dir ve ayrıca %30 İngilizce Hazırlık Programından muaf olmak için gereken taban puan ise 60'tır.

 

Ankara Üniversitesi İngilizce Hazırlık muafiyeti için YDS / e-YDS, YKS-Dil, TıpDil ve YÖKDİL gibi sınavları kabul etmekte midir?

YDS/e-YDS, YKS-Dil, TıpDil ve YÖKDİL gibi ÖSYM tarafından kabul edilen sınavları Ankara Üniversitesi İngilizce Hazırlık muafiyeti için kabul etmemektedir. Bu sınavlar genellikle tek dil becerisi (Okuma) ölçmekte olduğundan Ankara Üniversitesi tarafından kabul edilmemektedir.

 

Ankara Üniversitesi İngilizce Hazırlık muafiyeti için PTE Academic sınavını kabul etmekte midir?

Ankara Üniversitesi İngilizce Hazırlık muafiyeti için PTE Academic sınavının 26.10.2017 tarihli senato kararıyla eş değerliliğini kabul etmiştir. PTE Academic sınavında %100 İngilizce Hazırlık Programından muaf olmak için gereken taban puan 50 ve ayrıca %30 İngilizce Hazırlık Programından muaf olmak için gereken taban puan 45 olarak belirlenmiştir.

 

online PTE Eğitimi - uzmanpte.com %100 başarı garantisi

 

Ankara Üniversitesi İngilizce Hazırlık muafiyeti için TOEFL IBT sınavını kabul etmekte midir?

Ankara Üniversitesi İngilizce Hazırlık muafiyeti için TOEFL IBT sınavının 26.10.2017 tarihli senato kararıyla eş değerliliğini kabul etmiştir. TOEFL IBT sınavında %100 İngilizce Hazırlık Programından muaf olmak için gereken taban puan 68 ve ayrıca %30 İngilizce Hazırlık Programından muaf olmak için gereken taban puan 56 olarak belirlenmiştir.

 

Ankara Üniversitesi kendi sınavı mı yoksa PTE Academic mi?

İki sınav benzer özellikler taşısa da PTE sınavınız avantajları çok fazladır. Öncelikle çeşitli soru formatları üzerine yapılan bir sınav olan PTE Sınavı hemen hemen her gün girme, tekrar şansınızı deneme imkanı sunmaktadır. Hazırlanması daha kolay ve hızlı olan PTE  Sınavı size istediğiniz skoru almanızda hızlı  bir çözüm olacaktır. Ayrıca PTE Sınav sunucunu çok hızlı bir şekilde 1 ile 5 iş günü içinde almaktasınız.

 

 

PTE Academic ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.