PTE SINAVINI TERCİH ETMEK İÇİN 5 SEBEP
  • PTE Academic
  • 24.03.2020

PTE SINAVINI TERCİH ETMEK İÇİN 5 SEBEP

PTE Akademik (Pearson Test of English Academic) bilgisayar tabanlı akademik İngilizce sınavıdır. Dünya çapında pek çok ülkede geçerliliği vardır. PTE sınavı, dil eğitimi konusundaki köklü şirketlerden biri olan Pearson tarafından geliştirilmiştir.

PTE sınavı TOEFL ve IELTS sınavlarına bir rakip olarak düşünülebilir. Tıpkı bu sınavlar gibi 4 temel beceri ölçülür. Sınav yaklaşık 3 saat süren tek oturum şekline yapılır. Sınavda okuma, yazma, konuşma ve dinleme soruları sorulur. 

PTE Academic sınavının IELTS ve TOEFL sınavlarıyla karşılaştırıldığında çeşitli avantajları bulunuyor. Bu makalemizde PTE Academic sınavının avantajlarından bahsedeceğiz.

 

1. YDS DENKLİĞİ

PTE Academic sınavı tıpkı TOEFL sınavı gibi YDS denkliği bulunan bir sınavdır. Ülkemizde YDS’nin geçtiği her yerde PTE sınav sonucunuzu kullanabilirsiniz.

 

online PTE Eğitimi - uzmanpte.com %100 başarı garantisi

 

2. HIZLI SINAV SONUÇLARI

PTE Academic sınavında en geç 5 iş günü içerisinde sınav sonucunuz açıklanır. Hatta çoğu kullanıcının sonucu 2-3 gün içerisinde açıklanmaktadır. Bu süre IELTS ve TOEFL sınavlarında 2 haftayı bulmaktadır.

 

3. HEMEN HEMEN HER GÜN SINAV İMKANI

Özellikle İstanbul’da hemen hemen her gün PTE sınavı yapılmaktadır. Acil sınava girmek durumunda olan kullanıcılar için bu çok büyük bir avantaj.

 

4. SANAL ZEKA TABANLI SINAV DEĞERLENDİRMESİ

PTE sınav sonucunuz öğretmenler tarafından değerlendirilmez. Konuşma soruları da buna dahildir. Sınavınızdaki tüm bölümler sanal zeka tabanlı bir yazılım tarafından değerlendirilir. Dolayısıyla sınav sonuçlarınız son derece nesnel ve insan hatasından arınmış bir şekilde değerlendirilir.

Ayrıca bu değerlendirme yöntemi sayesinde sınavda bazı sorulara yarım cevap verseniz de puan alabilirsiniz.

 

5. YENİLİKÇİ KONUŞMA TESTİ

PTE sınavının konuşma bölümünde bir öğretmenle karşılıklı olarak konuşmazsınız. Bu bölümde sistem tarafından sorulan sorulara konuşarak cevap verir ve cevaplarınızı sisteme kaydedersiniz. Öğretmenle karşılıklı konuşma şeklindeki sınavlarda heyecan, tedirginlik, kaygı üst seviyededir. PTE konuşma bölümünde çok sayıda ve kısa kısa sorular vardır. Bu sayede heyecan ve kaygıdan uzak daha yüksek puanlar alabilirsiniz.

 

BUNLARA DA BAKABİLİRSİN!

PTE PUANINIZ NASIL HESAPLANIR? AYRINTILI PTE PUAN ANALİZİ

PTE EĞİTİMİNDE YÜZDE 100 BAŞARI GARANTİSİ MÜMKÜN MÜ?

PTE ACADEMIC, TOEFL ve IELTS KARŞILAŞTIRMASI (Ayrıntılı Analiz)

1 Aylık Çalışmayla İngilizce Hazırlık Atlamak Mümkün mü?

PTE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Adım adım resimli başvuru kılavuzu

 

PTE Academic ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.