PTE sınavında notlar nasıl hesaplanır?

PTE sınavında notlar nasıl hesaplanır?

PTE (Pearson Test of English) sınavı, İngilizce dil becerilerini ölçmek için kullanılan bir sınavdır. Sınavın sonuçları, her bir beceri alanı için ayrı ayrı hesaplanır ve bir genel puanla birlikte verilir. Sınavın dört bölümü vardır: Konuşma, Dinleme, Okuma ve Yazma. Her bölüm, 10 ile 90 arasında değişen bir ölçekte puanlanır.

1. Konuşma Bölümü: Bu bölümde, adayın İngilizce konuşma becerileri değerlendirilir. Puanlama, telaffuz, entonasyon, vurgu, dil bilgisi, kelime dağarcığı ve konuşma akıcılığı gibi faktörlere dayanır.

2. Dinleme Bölümü: Bu bölüm, adayın İngilizceyi dinlerken anlama becerisini değerlendirir. Puanlama, detayları anlama, ana fikri belirleme ve dil bilgisi ve kelime dağarcığına dayanır.

3. Okuma Bölümü: Bu bölümde, adayın İngilizce metinleri anlama becerisi değerlendirilir. Puanlama, metni anlama, ana fikri ve detayları belirleme, dil bilgisi ve kelime dağarcığına dayanır.

4. Yazma Bölümü: Bu bölümde, adayın İngilizce yazma becerileri değerlendirilir. Puanlama, dil bilgisi, kelime dağarcığı, yazım ve noktalama işaretlerinin doğru kullanımına dayanır. Her bir bölümün puanları toplanır ve genel bir puan elde edilir. Bu genel puan, adayın genel İngilizce dil becerisini temsil eder.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!