PTE sınavının konuşma bölümünde ne yapmam bekleniyor?

PTE sınavının konuşma bölümünde ne yapmam bekleniyor?

PTE (Pearson Test of English) sınavının konuşma bölümünde, İngilizce dil becerilerinizi değerlendirmek için çeşitli görevlerle karşılaşırsınız. İşte bu bölümde genellikle sizden beklenenler:

1. Kişisel Tanıtım: Sınavın başında, kendinizi tanıtan ve neden PTE Academic sınavını aldığınızı açıklayan bir paragraf kaydedersiniz. Bu bölüm puanlanmaz, ancak üniversitelere veya diğer kuruluşlara başvuru sürecinde kullanılabilir.

2. Okuma Alıştırması: Bir metni yüksek sesle okumanız istenecektir. Burada, dilbilgisi, telaffuz ve vurgu gibi alanlarda becerilerinizi göstermeniz beklenir.

3. Cevap Verme: Belirli bir konuda bir soruya yanıt vermeniz istenecektir. Bu bölümde, düşüncelerinizi ve fikirlerinizi açık ve anlaşılır bir şekilde ifade etme yeteneğiniz test edilir.

4. Paragrafı Tekrarlama: Bir paragrafı dinleyip tekrar etmeniz istenecektir. Burada, dinleme ve konuşma becerileriniz değerlendirilir.

5. Kısa Soruları Yanıtlama: Kısa ve net sorulara yanıt vermeniz beklenir.

6. Cümle Tamamlama: Bir cümleyi dinleyip tamamlamanız gerekecektir.

7. Anlatım: Bir görüntüyü veya bir grafik bilgiyi anlatmanız istenecektir. Bu bölümde, görsel bilgileri yorumlama ve açıklama yeteneğiniz değerlendirilir. Bu bölümde genellikle telaffuz, dilbilgisi, kelime dağarcığı ve akıcılık gibi alanlarda beceriler

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!