Sınavda karşılaşabileceğiniz okuma metinleri genellikle aşağıdaki türlerden oluşur:

1. Bilimsel Metinler: Bu metinler genellikle bilimsel bir konu üzerine yazılmıştır ve genellikle teknik terimler ve karmaşık cümle yapıları içerir.

2. Edebi Metinler: Bu metinler genellikle bir öykü, şiir veya drama parçasıdır. Edebi dil ve figüratif dil kullanımı içerirler.

3. Gazete ve Dergi Makaleleri: Bu metinler genellikle güncel olaylar, sosyal konular, kültür veya sanat hakkında bilgi verir.

4. Bilgilendirici Metinler: Bu metinler genellikle bir konu veya konsept hakkında bilgi verir. Daha çok nesnel ve doğrudan bir dil kullanılır. 5. İkna Edici Metinler: Bu metinler genellikle bir argümanı desteklemek veya bir görüşü savunmak için yazılır. İkna edici dil ve retorik kullanılır.

6. Biyografiler ve Otobiyografiler: Bu metinler genellikle bir kişinin hayat hikayesini anlatır.

7. Teknik Metinler: Bu metinler genellikle belirli bir teknik konu hakkında bilgi verir, örneğin bir kullanım kılavuzu veya bir bilgisayar yazılımının açıklaması.

Bu tür metinler genellikle dil bilgisi, kelime bilgisi, okuduğunu anlama ve eleştirel düşünme becerilerini değerlendirmek için kullanılır. Bu nedenle, sınavda karşılaşabileceğiniz metin türleri üzerinde pratik yapmanız önemlidir.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

GARANTİLİ EĞİTİM MODELİ

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!