PTE Answer Short Question Soru Tipinde Puanınızı Yükseltmeniz İçin Taktikler

PTE Answer Short Question Soru Tipinde Puanınızı Yükseltmeniz İçin Taktikler

PTE Answer Short Question Soru Tipinde Puanınızı Yükseltmeniz İçin Taktikler

PTE Answer Short Question Soru Tipinde Puanınızı Yükseltmeniz İçin Taktikler

Bu soru tipi televizyonlarda  sıkça rastladığımız kısa cevaplı bilgi yarışmalarına benzer. Soruya mümkün olduğunca kısa ve net cevap vermeniz istenir. Zaten cevap vermek için de kısa bir süreniz vardır. Bu soru tipinde puanınızı artırmak için çok önemli taktikleri paylaşıyoruz.

Taktik 1: Mikrofon açılır açılmaz cevap verin, sesi beklemeyin.

Sınavda bu türde çok sayıda soru olacak ve birbiri ardına hızlı bir şekilde karşınıza gelecek. Bu yüzden hazır olun ve mikrofon açılır açılmaz cevabınızı verin. Kaydın başladığını belirten herhangi bir ses olmayacaktır. Ekrandaki kayıt durumuna bakın ve buna göre yanıtınızı başlatın.

Taktik 2: Dinlerken odağınızı koruyun.

Cevaplamanız gereken çok fazla soru olduğundan, odağınızı kaybedebilirsiniz. Hem soruyu dinlerken hem de cevap verirken tüm dikkatinizi toplayın. En ufak bir dikkat dağınıklığında sadece bir soru değil birçok soruyu yanlış yanıtlayabilirsiniz.

Taktik 3: Not almaya çalışmayın.

Sorular kısa olduğundan soruyu yazmaya çalışırsanız ya sorunun bir kısmını kaçırırsınız ya da hiçbir şey anlamazsınız. Bu nedenle bir kez dinleyerek anlayabileceğiniz kadar pratik yapın ve hemen ardından cevabınızı verin. Birkaç saniye düşünürseniz, duyduklarınızı unutabilir veya bu konuda kafanız karışabilir.

online PTE Eğitimi - uzmanpte.com %100 başarı garantisi

Taktik 4: Hatalı konuşur muyum diye endişeli olma.

Sizden sadece bir veya birkaç kelimeden oluşan cevaplar isteniyor. Bu yüzden doğru ya da yanlış cevap konusunda endişelenmeden doğrudan cevabını ver.

Taktik 5: Çok uzun süre sessiz kalma.

Cevabınız soru biter bitmez hazır olmalıdır. Çok uzun süre sessiz kalırsanız, mikrofon kapanabilir, bu nedenle kendinize güvenin ve hızlı bir şekilde yanıt verin.

Taktik 6: Hatalı konuşursan hatanı düzelt.

Bir hata yaptıysanız ( örneğin cevabı yanlış telaffuz ettiyseniz) düzeltebilir ve tekrar konuşabilirsiniz. Hiçbir noktada takılıp kalmayın.

Taktik 7: Sınavdan önce tamamen PTE Answer Short Question soru formatında alıştırmalar yapın.

Bu soru tipi günlük genel bilgi konularına dayanmaktadır. Bu soruları cevaplamak için herhangi bir özel bilgiye ihtiyacınız yok. Tamamen sınavda çıkması muhtemele konu ve sorulara yönelik alıştırmalar yapmanız alacağınız puanı artıracaktır.

Taktik 8: Kompleks ve karmaşık cevap vermeye çalışmayın.

Bu soru tipini gereksiz yere karmaşıklaştıran cevaplara gerek yok! Örneğin, soru “Uçağın uçmasından kim sorumludur” ise, basit ve doğru cevap “pilot” olur. Detaylı düşünüp cevap olarak  “hava trafik kontrolörü” demenize gerek yok.  Aklınıza ilk gelen genellikle doğru cevaptır.

Taktik 9: Kelimeleri doğru telaffuz edin.

Sadece bir veya birkaç kelime konuşmanız gerekiyor. Bu yüzden bunların net bir şekilde söylenmesi ve telaffuzunun doğru olması önemlidir. Bilgisayar kelimeyi anlayamazsa veya başka bir şey olarak yorumlarsa, sorudan puan alamayabilirsiniz.

Taktik 10: Arkadaşınızda kısa soru-cevap alıştırması yapın.

Tıpkı televizyon yarışma programlarında olduğu gibi, bir arkadaşınızdan birbiri ardına 10-15 soru sormasını isteyin. Bu soru tipi için güzel bir alıştırma olacaktır.

BUNLARA DA BAKABİLİRSİNİZ
Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!