PTE Repeat Sentence soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Repeat Sentence soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Repeat Sentence soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Repeat Sentence soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Sınavında Repeat Sentence soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

Bu soru tipine cümlenin tekrarı diyebiliriz. Verilen cümleyi önce dinlemeniz daha sonra konuşarak tekrar etmeniz istenmektedir. Sınavda 10-12 arası soru çıkmaktadır. Bu soru tipinde puanlandırma doğru kelime sayısına, telaffuza ve akıcılığa göre verilmektedir.

 

Taktik 1 : Konuşmaya Hazır Olun.

Bu bölümde çok fazla Repeat Sentence soru bulunmaktadır ve aralarında çok az zaman vardır. Bir soru bitince hemen diğer soruya geçmektedir sistem. Bu yüzden zamanı iyi kullanmanız gerekmektedir. Verilen cümleyi dinledikten sonra 3 saniye sonra kayıt başlayacak ve anında sizde konuşmanız gerekecektir. Mikrofon açılır açılmaz konuşmaya başlamalısınız.

 

Taktik 2 : Tonlamaya Özen Gösterin.

Dinlediğiniz kayıttaki konuşmacının tonlamasına dikkat ediniz ve sizde bunu cümleyi tekrar ederken aynı şekilde kullanmaya çalışınız. Bu soru tipinde iyi punlar almak konuşmacıyı iyi dinlemekle alakalıdır.

 

Taktik 3 : Konuşmacının Dediğine Odaklan.

Cümlenin tamamını not almak için yeterli zamanınız olmayacak. Bu yüzden konuşmacının dediğine odaklanmalısınız. Eğer cümleyi iyi anlarsanız, tüm kelimeleri hatırlamasanız bile anladığınız kadarıyla tekrar konuşabilirsiniz.

 

Taktik 4 : Mikrofon Uyarı Sesinin Olmadığını Unutmayın

Konuşmaya başlamadan önce kayıt uyarı sesini beklemeyin. Uyarı sesi olmayacaktır. Geri sayım biter bitmez kayıt başlayacaktır. Kedinizi buna göre ayralayınız.

 

online PTE Eğitimi - uzmanpte.com %100 başarı garantisi

Taktik 5 : Bilmediğiniz Kelimleri Boş Geçmeyiniz.

Konuşmacının söylediği kelime ya da kelime grubundan anlamadığınız olursa, konuşurken o kelime ya da kelime grubunu boş geçmeyin buna benzer sesler üretin ve ya konuyla ilgili kelimleri söyleyin. Bunu yapmanız size daha fazla puan kazandıracaktır.

 

Taktik 6 : Kelimeleri Net Bir Şekilde İfade Edin.

Unutmayınız ki buradaki konuşmalarınızı bir bilgisayar değerlendiriyor. O yüzden kelimlerinizi net ve kararlı bir şekilde konuşursanız size daha yüksek puanlar verecektir.

 

Taktik 7 : Aksana Değil Tonlamaya Dikkat Edin.

Bir çok kişi konuşmacıyı taklit etmesi gerektiğini düşünür. Bu yanlış bir kanıdır. Hata kötü puan almanıza sebep olacaktır. Önemli olan anlam ve tonlamadır. Bu yüzden konuşmacıyı taklit etmeye çalışmayın, Konuşmacının nerede sesini yükseldiğine nerede düşürdüğüne dikkat ediniz.

 

Taktik 8 : Konuşma Hızınızı ayarlayın.

Metni okumaya başlamadan önce hızınızı ayarlayın. Sizin için hızlı mı yoksa yavaş mı konuşmanız gerektiğine karar veririn. Lakin çok hızlı okumak ya da çok okuma sorun oluşturabilir. Bu yüzden sınava girmeden önce sizin için doğru hıza karar vermelisiniz. Farklı hızlarda konuşmayı deneyin sizin için en uyun takılmadan akıcı bir şekilde konuşmanızı sağlayan hıza karar verin.

 

BUNLARA DA BAKABİLİRSİNİZ
Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!