PTE Retell Lecture soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Retell Lecture soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Retell Lecture soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Retell Lecture soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Retell Lecture soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler.

Bu soru tipinde size bir dersten kesit dinletilecek ve bununla ilgili bir resim sunulacak. Bu ikisini kullanarak verilen dersi tekrar yorumlamanız istenecek. Sınavda bu soru tipinden 1-2 adet soru çıkmaktadır.

Taktik 1 : Ders İle İlgili İpuçları İçin Verilen Resme Bakın.

Bu soru tipinde bir resim göreceksiniz. Biraz sonra duyacağınız ses kaydı ile alakalı olacaktır. Bu nedenle kayıt başlamadan önce resme dikkatlice bakmalı ve kafanızda “bu resim ne hakkında” ve “neden bahsediyor” gibi sorulara cevap bulmalısınız.

Taktik 2 : Ses Kaydını Dinlerken Not Alın.

Bu soru tipinde not almak en önemli noktalardan biridir çünkü ses kaydındaki her şeyi hatırlamanız mümkün olmayacaktır. Bundan dolayı alacağınız notlara dayanarak cümleler kurmanız sizin faydanız olacaktır.

Taktik 3 : Ezberlemek İçin Değil Anlamak İçin Dinleyin.

Ses kaydını dinlerken amacınız konuyu ve içindeki önemli noktaları anlamak olmalıdır. Cümleleri ezberlemeye çalışmayın çünkü bir cümleyi ezberlemeye çalışırsanız diğerlerini kaçırırsınız. Bu nedenle anlamak için dinleyin ve önemli noktaları not edin.

online PTE Eğitimi - uzmanpte.com %100 başarı garantisi

Taktik 4 : Dinlerken Zihninizde Bir Resim Çizin.

Duyduğunuz her şeye karşılık gelen bir görüntü oluşturmaya çalışın zihninizde. Kelimeleri hatırlamak zordur ancak görsel formdaki görüntü ve durumu hatırlamak kolaydır.

Taktik 5 : Ses Kaydından Sonra 10 Saniyeniz Olacak.

Ses kaydını dinledikten sonra. Mikrofonu açılması için 10 saniyemiz olacak. Bu 10 saniyede aldığınız notlardan ve zihninizde oluşan resimden, hangi noktayı nasıl konuşacağınızı belirlemelisiniz.

Taktik 6 : Kaydı Anlayamamanız Durumunda.

Verilen ses kaydını anlayamamanız durumunda, kafanızda bir şablon oluşturun ve bu şablonu kullanarak cevap vermeye çalışın. Size fazla puan getirmeyebilir ancak en azından bu sorudan sıfır puan almamanızı sağlar. Ayrıca, sadece resme bakarak da yanıt verebileceğinizi unutmayın.

Taktik 6 : Ana Konu İlk Cümleniz Olsun.

Sizin ilk cümleniz verilen ses kaydının ana teması olmalıdır. Daha sonrasında kuracağınız cümleler bu ana temayı dayanmalı ve desteklemelidir.

BUNLARA DA BAKABİLİRSİNİZ
Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!