PTE SPEAKING 3 SANİYE SESSİZLİK KURALI
  • PTE Academic
  • 25.07.2022

PTE SPEAKING 3 SANİYE SESSİZLİK KURALI

PTE Speaking testinde, bilgisayar başında bir mikrofona konuşma yaparsınız. Bir hocayla karşılıklı konuşmazsınız. Dolayısıyla adayın sesini kaydetmek söz konusu olduğunda, 3 saniyelik sessizlik kuralı devreye girer. Birçok adayın gözardı ettiği bu çok önemli kural nedir? Detaylı bir şekilde ele alalım.

PTE testinde sizin konuşmalarınızı algılayıp İngilizce metne çeviren bir yazılım kullanılır. Bu yazılım, işaretleme amacıyla sesi yazılı metne dönüştürür. Örneğin, bir aday Read Aloud (Sesli Okuma) sorusu yaptığında, yazılım adayın sesini metne dönüştürür. Bu metin daha sonra konuşmanın doğruluğunu ve telaffuzunu puanlamak için orijinal metinle karşılaştırılır.

online PTE Eğitimi - uzmanpte.com %100 başarı garantisi

Adayın konuşmaya başlamasından itibaren yazılım arka planda çalışmaya başlar. Yazılımın aktif insan sesini araması 3-4 saniye arasında sürer.  3-4 saniye boyunca bir insan sesi duymazsa arabelleği çalışmayı durdurur ve uygulama konuşmanızı kaydetmez.

Bu nedenle, bir soru üzerinde düşünmek için biraz zamana ihtiyacınız varsa kesinlikle uzun sürte sessiz kalmayın. Düşünme esnasında Well, you see, Actually,  gibi kelimeleri kullanarak yazılımın sürekli sesinizi algılamasını sağlayın. Kesinlikle 3-4 saniye ya da daha uzun bir süre  sessiz kalmayın.

Uzun süre sessiz kaldınız ve yazılım o soru için cevabınızı süre bitmeden kapattı ve bir sonraki soruya geçti. Kesinlikle panik yapmayın. Daha çok soru geşecek önünüze. Sonraki sorularda bu hataya düşmemeye çalışın.

PTE Academic ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.