PTE sınavında puanlama nasıl yapılır?

PTE sınavında puanlama nasıl yapılır?

PTE (Pearson Test of English) sınavı, İngilizce dil becerilerini ölçmek için kullanılan bir sınavdır. Sınav, konuşma, yazma, okuma ve dinleme olmak üzere dört ana bölümden oluşur. PTE sınavında puanlama şu şekilde yapılır:

1. Konuşma Bölümü: Bu bölümde, adayların İngilizce dilindeki konuşma becerileri ölçülür. Puanlama, telaffuz, vurgu, dil bilgisi, kelime dağarcığı ve konuşma akıcılığı gibi kriterlere göre yapılır. Her bir kriter ayrı ayrı değerlendirilir ve puanlanır.

2. Yazma Bölümü: Bu bölümde, adayların İngilizce dilindeki yazma becerileri ölçülür. Puanlama, dil bilgisi, kelime dağarcığı, yazım kuralları, cümle yapısı ve konuyla ilgili düşüncelerin açık ve düzgün bir şekilde ifade edilmesi gibi kriterlere göre yapılır.

3. Okuma Bölümü: Bu bölümde, adayların İngilizce dilindeki okuma becerileri ölçülür. Puanlama, metni anlama, kelime dağarcığı, dil bilgisi ve metin içerisindeki bilgileri doğru bir şekilde yorumlama gibi kriterlere göre yapılır.

4. Dinleme Bölümü: Bu bölümde, adayların İngilizce dilindeki dinleme becerileri ölçülür. Puanlama, konuşmayı anlama, dil bilgisi, kelime dağarcığı ve konuşmayı doğru bir şekilde yorumlama gibi kriterlere göre yapılır. Her bir bölümün maksimum puanı 90'dır ve genel puan, bu dört b

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!