PTE Listening Fill in the blanks soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Listening Fill in the blanks soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Listening Fill in the blanks soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Listening Fill in the blanks soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Listening Fill in the blanks soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler.

Bu soru tipinde size bir metin verilecek ve bu metinde bazı kelimeler boş bırakılacak. Ses kaydını dinleyerek bu boşlukları doldurmanız istenecek. PTE Listening sınavında, bu soru tipinden 2-3 adet soru çıkmaktadır.

Taktik 1: Önce Metni Okuyun.

Ses kaydı başlamadan önce size 7 saniye verilecek bunu iyi değerlendirip soruyu yani metni hızlı bir şekilde okumanız gerekmektedir. Metne çabucak göz atarsanız soruyla ilgili aşinalık kazanır ve ses kaydını dinlerken takip etmenizi kolaylaşacaktır.

Taktik 2: Cevaplamaya Hazır Olun.

Bilgisayarın imlecini ilk boşluğa getirmenizi tavsiye ederim. Çünkü soruları cevaplamaya ilk boşluktan başlayacağınız için imleci oraya koymak çok faydalı olacaktır. Eğer bilgisayarda sıkıntı yaşayabilirim düşünceniz varsa cevapları bir kağıda not edersiniz ve hızlı bir şekilde bilgisayara geçirebilirsiniz.

Taktik 3: Ses Kaydı ile Uyumlu Olun.

Bildiğiniz üzere ses kaydını bir kez dinleme hakkınız var. Eğer ses kaydını kaçırırsanız örneğin; siz ses kaydının 10. saniyesindesiniz ses kaydı ise 20. saniyede, bu durumda diğer soruları doğru cevaplamanız veya yetişmeniz neredeyse imkansız olacaktır. Bundan dolayı geri kalmayın. Herhangi bir sebeple bir kelimeye takılır veya geri kalırsanız hemen metnin bulunduğu noktaya bulmaya çalışın ve ses kaydıyla odaklanın. Daha sonra boş bıraktığınız sorulara geri döner ve onları tamamlayabilirsiniz.

online PTE Eğitimi - uzmanpte.com %100 başarı garantisi

Taktik 4: Cevaplarınızı Gözden Geçirin.

Bu soru türünde hızlı yazmanız gerektiğinden yazım veya dil bilgisi hataları yapmanız mümkündür. Bu nedenle, soruyu göndermeden önce hızlı bir inceleme çok önemlidir. Size hataları yakalama ve düzeltme fırsatı verir.

Taktik 5: Bilmediğiniz Cevaplarda En İyi Tahmini Yapın.

Örneğin ses kaydını dinlerken bilmediğiniz ya da telaffuzunu anlayamadığınız bir kelimeyle bir yapıyla karşılaşırsanız; metnin öncesi ve sonrasını düşünerek en uygun tahmini bulup yazmaya çalış.

BUNLARA DA BAKABİLİRSİNİZ
Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!