PTE Listening Highlight Correct Summary soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler.
  • PTE Academic
  • 26.07.2022

PTE Listening Highlight Correct Summary soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler.

PTE Listening Highlight Correct Summary soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler.

Bu soru tipinde size bir ses kaydı dinletilecek ve bu kaydı en iyi özetleyen seçeceği seçmeniz istenecek. PTE Listening sınavında, bu soru tipinden 1-2 adet soru çıkmaktadır.

Taktik 1: Başlangıçta Seçenekleri Okumayın.

Bu soru tipi diğer soru tiplerin aksine cevaplar karşınıza çıktığında ve ya sen kaydını dinlerken de okumayınız. Bu sizin zihninizi karıştıracak ve sorudan uzaklaşacaksınız.  Bunun yerine ses kaydınız dikkatlice dinlemelisiniz.

Taktik 2: Dinlerken Not Alın.

Ses kaydını dinlemek ve hatırlamak çok zor olacaktır. Bundan dolayı dinlemesi esnasında önemli noktaları ile ilgili küçük notlar alınız. Temayı ve bazı önemli noktaları dinleyip hatırlayabilseniz de, tüm ayrıntıları hatırlayamayabilirsiniz. Bu nedenle her zaman not almalarını tavsiye ederiz. Her bir kilit noktayı yakalamaya ve yazmaya çalışın.

online PTE Eğitimi - uzmanpte.com %100 başarı garantisi

Taktik 3: Tüm Seçenekleri Gözden Geçiriniz.

Ses kaydı bittikten ve aldığınız notları dikkatlice inceledikten sonra tüm seçenekleri gözden geçirmeyi unutmayınız. Her seçeneği dikkatlice bakınız. Dinlediğiniz ve aldığınız notlara bakarak en uygun şıkkı seçiniz.

Taktik 4: Ses Kaydıyla Alakalı Olmayanları Çıkarın.

Bu soru tipinde en doğru özeti seçmelisiniz. Bazı seçenekler, ses kaydında hiç bahsedilmeyen bilgileri içerecektir. Bu seçenekleri ortadan kaldırabilirsiniz.

PTE Academic ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.