PTE Listening Multiple Choice Single Answer soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Listening Multiple Choice Single Answer soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Listening Multiple Choice Single Answer soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Listening Multiple Choice Single Answer soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Listening Multiple Choice Single Answer soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler.

Bu soru tipinde size bir ses kaydı dinletilecek ve bu kayıtla ilgili bir soru sorulacak ve şıklardan doğru olanı seçmeniz istenecek. PTE Listening sınavında, bu soru tipinden 1-2 adet soru çıkmaktadır.

Taktik 1: Başlangıçta Soruyu Okuyunuz.

Ses kaydı başlamadan önce size 5 saniye verilecek ve hızlı bir şekilde soru ve şıklara göz atarak soru hakkında bilgi edinmiş olursunuz.  Böylelikle ses kaydında ne aramanız gerektiği hakkında biraz bilgi sahibi olacaksınız.

Taktik 2: Önemli Noktaları Not Alın.

Ses kaydını dinlerken metnin tamamını anlamak veya hafızanızda tutmak pek mümkün değildir. Bundan dolayı önemli olduğunu düşündüğünüz yerleri not almanız soruyu çözerken çok faydalı olacaktır. Ses kaydı bittiğinde bu notlara bakarak seçenekleri değerlendirebilme imkanımız olacak.

Taktik 3: Tüm Seçenekleri Gözden Geçiriniz.

Ses kaydı bittikten ve aldığınız notları dikkatlice inceledikten sonra tüm seçenekleri gözden geçirmeyi unutmayınız her seçeneği dikkatlice bakınız. Soruruların çoğu zaman birbirine çok benzeyen birkaç seçeneği vardır. Tüm seçenekleri incelerseniz, doğru olanı bulabilirsiniz. Dinlediğiniz ve aldığınız notlara bakarak en uygun şıkkı seçiniz.

online PTE Eğitimi - uzmanpte.com %100 başarı garantisi

Taktik 4: Aldığınız Notlara Göre Cevaplayın.

Notlarınız, nihai cevabınızın ana temeli olmalıdır. Elbette, ne anladığınıza da bağlı olacaksınız, ancak doğru seçeneği seçmeyi kolaylaştırmak için mümkün olduğunca kapsamlı notlar alın.

Taktik 5: Gereksiz Zaman Harcamayın.

Ses kaydı bittikten sonra kendinize belirli bir süre verin ve hala soruyla ilgili hala kafanız karışıksa, en iyi tahmini yangın ve diğer soruya geçin. Gereksiz zaman ayırmayın.

BUNLARA DA BAKABİLİRSİNİZ
Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!