PTE Listening Select Missing Word soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Listening Select Missing Word soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Listening Select Missing Word soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Listening Select Missing Word soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Listening Select Missing Word soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler.

Bu soru tipinde size bir ses kaydı dinletilecek ve bu kaydın sonunda bir bip sesi duyacaksınız. Soruda bu bip sesinin olduğu yere gelebilecek doğru olan kelime ya da kelime gruplarını şıklardan seçmeniz istenecek. PTE Listening sınavında, bu soru tipinden 1-2 adet soru çıkmaktadır.

Taktik1: Başlangıçta Talimatları Okuyun.

Normalde PTE Sınavında talimatlar standarttır. Talimatları okumamıza bile gerek yok. Ama bu soru tipinde talimatlar sorunun konusu hakkında size fikir verecektir.  O yüzden talimatlara hızlı bir göz atmanız çok faydalı olacaktır. Bu talimatla sorunun ana fikrini anlayacak ve cevaba kolayca ulaşacaksınız.

Taktik 2: Seçenekleri Kontrol Edin.

Ses kaydı başlamadan önce veya başlar başlamaz seçenekleri kontrol ediniz. Dinleyeceğiniz ses kaydının türünü ve onu hangi kelimenin tamamlayacağını tahmin etmeniz kolaylaşacaktır.

online PTE Eğitimi - uzmanpte.com %100 başarı garantisi

Taktik 3: Bip Sesinden Öncesine Dikkat Edin.

Ses kaydının sona yaklaştığında daha dikkatli olun. Son cümleyi ve boşluktan önceki kelimeleri hatırlamaya çalışın. Mümkünse, bunları yazın.

Taktik 4: Son Cümleyle Seçenekleri Eşleştirin.

Son cümleyi yakalayabilirseniz, seçenekleri tek tek seçip cümleye ekleyerek hangi seçeneğin daha mantıklı olduğunu görebilirsiniz.

Taktik 5: Kafanız Karışırsa Bir Seçenek Seçiniz.

Ses kaydını çok zor anlıyorsanız mantıklı bir tahminde bulunmalısınız. Bu tahmin, ses kaydının ana fikrine dayanmalıdır. Ses kaydının ana fikrine en yakın olanı seçebilirsiniz.

BUNLARA DA BAKABİLİRSİNİZ
Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!