PTE Listening Highlight Incorrect Words soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler.
  • PTE Academic
  • 27.07.2022

PTE Listening Highlight Incorrect Words soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler.

PTE Listening Highlight Incorrect Words soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler.

Bu soru tipinde size bir metin verilecek ve daha sonra bu metni seslendiren bir ses kaydı dinletilecektir. Sizden de bu kaydı dinlerken yanlış okunan kelimelerin üstüne tıklamanız istenecek. PTE Listening sınavında, bu soru tipinden 1-2 adet soru çıkmaktadır.

Taktik 1: Başlangıçta Metne Göz Atın.

Bu soru tipinde metni komple okumanız pek mümkün olmayacaktır. Çünkü ses kaydı başlamadan önce size 10 saniye gibi kısa bir süre verilir. Ama metnin neyle alakalı olduğunu yani ana fikrini hızlı bir taramayla anlayabilirsiniz. Buda ses kaydını dinlerken size kolaylık sağlayacaktır.

Taktik 2: Eliniz Farede Hazır Olmalı.

Eliniz Farede hazır olmalıdır ve metnin başında olmalıdır. Ses kaydıyla uyum içinde fareyi hareket ettirmelisiniz. Çünkü yanlış duyduğunuz kelimenin üzerine hemen tıklamanız gerekmektedir. Tıkladıktan sonra vakit kaybetmeyin ve tekrardan ses kaydını dinlemeye konsantre olun.

Taktik 3: Sesle Birlikte Hareket Edin.

Üstte dediğim gibi sesle birlikte hareket edin. Bir yerde takılmayın. Daha sonra ses kaydı bittikten sonra tekrar dönüp bakabilirsiniz ama fareyi ses kaydı ile uyumlu hareket ettirin.

online PTE Eğitimi - uzmanpte.com %100 başarı garantisi

Taktik 4: Mantıklı Tahminler Yapın.

Anlayamadığınız ya da baş edemeyeceğiniz bir ses kaydı ile karşılaşırsanız veya ses kaydının belirli bir kısmını yakalayamadıysanız okuduğunuzda anlamı bozabilecek ya da anlam bozukluğu yaratabilecek olan mantıklı tahminlerle kelimeleri seçebilirsiniz.

Taktik 5: Ses Kaydının Gerisinde Kalmayın.

Geride kalırsanız, kalan sesi kurtarmak ve anlamak neredeyse imkansız olacaktır. Geride kaldığınızı düşünüyorsanız, konuşmacının o anda konuştuğu kısma atlayın ve gerisini bırakın.

Taktik 6: Seçimlerinizi Değiştirmekten Sakının.

Çoğu soruda, gözden geçirip hataları aramak iyi bir fikirdir, ancak bu soru tipinde gözden geçirip hataları aramak yanlış bir fikirdir. Bunu yapmaya çalışırsanız, yalnızca kafanızı karıştırırsınız. Bu yüzden içgüdülerinize güvenin ve ses bittiğinde soruyu gönderin.

PTE Academic ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.