PTE Listening Write From Dictation soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler
  • PTE Academic
  • 27.07.2022

PTE Listening Write From Dictation soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Listening Write From Dictation soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler.

Bu soru tipinde size bir ses kaydı dinlettirilecek ve sizden bunu dinlerken söylenen cümleyi olduğu gibi yazmanız istenecektir. PTE Listening sınavında, bu soru tipinden 3-4 adet soru çıkmaktadır.

Taktik 1: Dinlemeye veya Yazmaya Hazır Olun.

Ses kaydını dinlemeden önce bu sorularda, zihinsel ve fiziksel olarak dinlemeye ve soruyla anlamaya hazır olmak dışında yapılacak pek bir şey yoktur. Ekrana yazabilir veya not defterinize not alabilirsiniz.

Taktik 2: Anlamak İçin Dinleyin.

Bu soru tipinde dinlemeniz ve buna göre bir cümle yazmanız gerekmektedir. Eğer dikkatli dinler cümlenin ana fikrini çıkartabilirseniz kaçırdığınız yerleri daha sonradan yazabilme veya düzeltme imkanı sunacaktır.

online PTE Eğitimi - uzmanpte.com %100 başarı garantisi

Taktik 3: Doğru Sıralamaya dikkat Edin.

Bu soru türündeki puanınız, kaç kelimeyi doğru yadığınıza ve ayrıca bu kelimeleri hangi sıraya koyduğunuza bağlıdır. Her ikisi de eşit derecede önemlidir. Bazen kelimeleri yakalayabileceksiniz ama sıralama konusunda emin olamayacaksınız. Daha sonra bunları önce yazın ve ardından dilbilgisi kurallarına göre doğru sıraya göre düzenleyin.

Taktik 4: Yazım Kurallarına Dikkat.

Bu soru tipinde eğer bir kelimenin yazımı doğruysa doğru kabul edilir. Soruyu göndermeden önce tüm soruyu dikkatlice yazım ve dil bilgisel açıdan incelemenizi tavsiye ederim.

PTE Academic ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.