PTE Listening Choose Multiple Answers soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler
  • PTE Academic
  • 25.07.2022

PTE Listening Choose Multiple Answers soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler

PTE Listening Choose Multiple Answers soru tipinde puanınızı yükseltmeniz için taktikler.

Bu soru tipinde size bir ses kaydı dinletilecek ve daha sonra bu ses kaydı ile ilgili bir soru sorulacak ve birden fazla seçeceği işaretlemeniz istenecek. PTE Listening sınavında, bu soru tipinden 1-2 adet soru çıkmaktadır.

Taktik 1 : Ses Kaydın Önce Soruyu Okuyun.

Ses kaydı başlamadan önce size 7 saniye verilecek ve bu sürede soruyu ve cevapları okumanız çok önemlidir. Okuduğunuzda tam olarak anlamasanız bile ses kaydını dinlerken bir fikir verecektir. Böylelikle soruyla ilgili gerekli cevaplara ulaşmanıza imkan sağlayacaktır.

Taktik 2 : Not Almaya Çalışın.

Bu tür sorularda ses kaydı oldukça uzun olabilir ve bu nedenle dinlemedeki her şeyi hatırlamak pek de mümkün değildir. Bu nedenle not almalısınız. Her şeyi yazmaktan bahsetmiyoruz. Önemli olan yerleri seçerek not almalısınız. Not almanız dinlemdeki ana temayı ve ana fikirleri hatırlamanıza yardımcı olur.

online PTE Eğitimi - uzmanpte.com %100 başarı garantisi

Taktik 3 : Tüm Seçenekleri Doğrulayın.

Bu soru tipinde tüm seçenekleri tek tek gözden geçirin, bazen gözünüzden kaçan seçenekler olabilir.

Taktik 4 : Zamanı Dikkatli Kullanın.

Zamanı iyi kullanmak çok önemlidir. Bu nedenle, hiçbir soruya takılıp kalmayın ve çok fazla zaman ayırmayın. Her soru için ayırdığınız sürede elinizden gelenin en iyisini yapın ve ardından bir sonraki soruya geçin.

PTE Academic ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

pte Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.